Baner rodzina

Klient

Finansowanie zakupu mieszkania
Nie bawi Cię wyrzucanie pieniędzy na czynsz za mieszkanie, które nigdy nie będzie Twoje? Marzysz o własnym  domu z ogródkiem? Doradca Partners zbada Twoją sytuację, oceni czy Twój budżet rodzinny jest wystarczający oraz kiedy i na jakich warunkach możesz to marzenie spełnić. Porówna wiele ofert kredytów wiodących banków na rynku  i uwzględniając Twoje wymagania i możliwości, wysokość opłat i ich strukturę, a także łatwość i szybkość otrzymania kredytu, znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Pomoże Ci również z dokumentacją oraz administracją. Zaoszczędzi Ci wiele dni biegania  i zdobywania formularzy, będzie stał po Twojej stronie podczas pertraktacji z bankiem.
Jeżeli będziesz rozwiązywał kwestię finansowania mieszkania z specjalistą finansowym Partners, to:
  • Jeśli wynajmujesz mieszkanie, ocenimy, która sytuacja jest dla Ciebie korzystniejsza: czynsz, czy zakup własnej nieruchomość. Następnie oceniamy, czy finansowanie wymarzonego mieszkania jest do zrealizowania, a zwłaszcza kiedy i na jakich warunkach.
  • Jeśli mieszkasz we własnym mieszkaniu, lecz nadal spłacasz  kredyt hipoteczny, to przeanalizujemy rynek i Twój obecny sposób finansowania mieszkania i stwierdzimy, czy istnieją lepsze możliwości. Poprzez refinansowanie możesz oszczędzić znaczne środki, które wykorzystasz do spełniania swoich kolejnych celów.
  • Jeżeli planujesz nabycie nieruchomości lub remont,  to sprawdzimy Twoje możliwości i dostępne instrumenty  rynku finansowego oraz przygotujemy dla Ciebie optymalną drogę ograniczającą ryzyko i koszty.
Jaka jest nasza wartość dodana?
Poza fachową pomocą, możliwością porównania wszystkich ofert na rynku, wynegocjowaniem atrakcyjnej stawki/stopy oprocentowania oraz pomocą z dokumentacją, nasza współpraca zapewni Ci optymalne ustawienie parametrów kredytu hipotecznego. Ustawienie to w konsekwencji oznacza większe bezpieczeństwo dla Ciebie, ponieważ oprócz niższej raty kredytu tworzysz rezerwę finansową, którą możesz w razie konieczności (nawet w tak trudnej sytuacji jak utrata pracy) wykorzystać do spłacania kredytu i nie dopuścić do powstania problemów. Poza tym, jeżeli wszystko odbywa się standardowo, dzięki zainwestowanej rezerwie możesz kredyt spłacić wcześniej i zaoszczędzić na hipotece.
W jaki sposób to działa?
  • Specjalista finansowy rozłoży Ci kredyt hipoteczny na więcej lat (np. na trzydzieści zamiast dwudziestu).
  • Resztę pieniędzy, którymi spłacałbyś kredyt na krótszy okres, nie wydasz na konsumpcję, lecz zainwestujesz w formie regularnych inwestycji w mieszane lub dynamiczne portfolio w długim horyzoncie.
  • Poza ratami miesięcznymi kredytu będziesz zatem tworzyć rezerwę, która w długim horyzoncie przynosić Ci może ok. sześciu procent zysku rocznie.
  • W porównaniu do zwykłej hipoteki doradca potrafi Ci zaoszczędzić ok. 15 000 PLN na każde wypożyczone 100 000 PLN.
  • W ten sposób obniży Twoją miesięczną ratę.
  • Jeżeli zdarzyłoby się, że stracisz pracę, lub z jakiegoś powodu naprawdę nie będziesz miał jak spłacać rat, to posiadasz rezerwę, którą możesz w najgorszym wypadku wykorzystać.
  • W przeciwnym razie kontynuujesz spłacanie aż do momentu, kiedy pozostały dług hipoteczny uiścisz jednorazowo z pieniędzy zarobionych inwestowaniem.