O Grupie Partners

Spółka akcyjna Partners Financial Services, a.s., rozpoczęła swoją działalność w Republice Czeskiej
w czerwcu 2007 roku. Przewodnią wizją założycieli spółki było przywrócenie doradztwu finansowemu należnej mu godności oraz zaoferowanie klientom rzeczywistej i kompleksowej  pomocy w ich finansach rodzinnych.

Zaledwie po kilku latach od momentu powstania, Partners jest największą spółką doradztwa finansowego w Czechach, z ponad miliardowym rocznym obrotem oraz dwustoma tysiącami klientów. Dynamiczny rozwój spółki spowodowany jest systematycznym budowaniem kompleksowego portfolia produktów oraz inwestowaniem w innowacje i nowe usługi.  W latach 2007 – 2010 spółka Partners wytwarzała jedynie minimalny konieczny zysk księgowy, resztę w całości inwestując w ulepszanie usług.

W grudniu 2011 roku Partners Financial Services, a.s. zadecydowała o utworzeniu spółki, która obszarem świadczenia swoich usług obejmuje Polskę. Partners krok po kroku przenosi swoje wartości, know-how
i poszczególne elementy bogatego portfolio oraz projektów, takich jak:

Partners Produkty na Wyłączność

Partners stara się być o krok do przodu i wdrażać innowacje, które mają wartość dodaną dla naszych klientów. Posiadamy w naszym portfolio w Republice Czeskiej produkty na wyłączność z niskimi kosztami z dziedziny ubezpieczeń i inwestycji. Przygotowywane są one przez analityków spółki we współpracy z partnerami biznesowymi z myślą o korzyściach klientów. 

Przykładowo, tylko na opłatach wstępnych inwestycyjnego ubezpieczenia na życie zaoszczędziliśmy od 2008 roku naszym klientom w Republice Czeskiej ponad 60 mln euro. Przy tym zakres i jakość zabezpieczenia wynikająca z tych produktów wykraczają wyraźnie poza zwykłą ofertę na rynku. Podobne produkty od 2012 roku systematycznie wprowadzamy na rynek polski.

Partners Media

Spółce zależy na podnoszeniu stanu wiedzy klientów i społeczeństwa na temat finansów. Do tego celu służy nie tylko współpraca z Telewizją Czeską w programie „Pogromcy długów“, lecz również przekazywanie interesujących i aktualnych informacji o rynku finansowym, ze świata finansów osobistych oraz makroekonomii.

Pierwszym projektem w tym zakresie były czasopismo oraz domena FINMAG, które powstały w 2008 roku. Przez dwa lata wydawano miesięcznik FINMAG, który rozprowadzano wśród klientów oraz standardowo w kioskach sprzedających prasę. Portal Finmag.cz codziennie dostarcza czytelnikom ciekawych analiz, komentarzy i artykułów ze świata finansów i doradztwa finansowego. Liczba odwiedzających ją gości nieustannie rośnie.

Pod koniec 2010 roku Partners udało się pozyskać domenę Peníze.cz, która jest najszybciej rozwijającą się stroną o finansach osobistych w czeskim internecie. Oprócz artykułów, porad i dyskusji znajdują się na niej również przydatne instrumenty, jak np. kalkulatory oraz porównania  produktów.

Wraz z Finmagiem Partners prowadzi zatem w Republice Czeskiej dwa bardzo ciekawe portale sprawozdawcze, które odwiedza co miesiąc ponad 180 tysięcy potencjalnych klientów.

Partners Usługi Bankowe

Głównym powodem uruchomienia projektu usług bankowych Partners w Republice Czeskiej była chęć doradców do świadczenia klientom w pełni kompleksowego serwisu. Dzięki usługom bankowym Partners, klient w rozwiązywaniu spraw z dziedziny finansów osobistych nie potrzebuje już niczego innego poza doradcą Partners oraz jego usługami. Wszystkie kwestie dotyczące finansów może załatwić w jednym miejscu, z jedną osobą.

Projekt usług bankowych Partners przedstawiono publicznie na konferencji prasowej 20 kwietnia 2010 r. Od tego czasu we współpracy z UniCredit Bank, Partners oferuje swoim klientom ekskluzywne produkty bankowe o niskich kosztach, szytych na miarę ich potrzeb. W ramach usług bankowych Partners oferuje klientom m.in.:

  • Konto Partners - rachunek bieżący i oszczędnościowy w jednym
  • Konto Partners PLUS - najlepiej oprocentowany rachunek bieżący na rynku
  • Karta kredytowa Partners

Portfolio usług Bankowych Partners jest nieustannie poszerzane i dostosowywane do potrzeb klientów.

Partners Spółka Inwestycyjna

Spółka zależna Partners otrzymała 19 listopada 2010 r. od Czeskiego Banku Narodowego licencję, która uprawnia ją do prowadzenia działalności spółki inwestycyjnej. Na czele nowej Partners Spółki Inwestycyjnej stoją  fachowcy z bogatymi doświadczeniami w biznesie inwestycyjnym. Ekonomista Pavel Kohout, członek zarządu oraz rady rządowej NERV (Narodowa Ekonomiczna Rada Rządu) jest fachowym gwarantem przygotowywanych produktów inwestycyjnych. W przeszłości działał w spółkach PPF lub holenderskiej ING, gdzie zakładał kilka skutecznych funduszy powierniczych. Wiceprezes zarządu Kateřina Palková pracowała przez dwa lata w Komisji ds. papierów wartościowych, a następnie w ramach Pioneer Spółka Inwestycyjna kierowała strategią handlu i marketingu firmy w Europie Środkowej. Prezes zarządu Martin Vícha pracował przez siedem lat w assets managemencie aktywów prywatnych i zajmował się zarządzaniem portfolio aktywów funduszy inwestycyjnych, emerytalnych i powierniczych.

Wiosną 2011 roku, Partners Spółka Inwestycyjna (Partners IS) przedstawiła ofertę swoich pierwszych produktów - aktywnie zarządzanych funduszy Partners Universe 10 oraz Partners Universe 13, w których klienci Partners otrzymują oprócz zerowych opłat wstępnych także fundusze czołowych światowych zarządców, jak Black Rock, PIMCO lub Fidelity Investments.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o Partners Spółce Inwestycyjnej, odwiedź www.partnersis.cz.

Partners Akademia

Celem spółki Partners Akademia jest dostarczanie nowych programów edukacyjnych, przeznaczonych przede wszystkim dla doradców i menedżerów Partners. Nowością jest uruchomienie pod egidą Partners Akademii przygotowawczego kursu edukacyjnego do otrzymania prestiżowego europejskiego certyfikatu doradców finansowych European Financial Advisor™, w skrócie EFA™. Zdobycie certyfikatu stanowi gwarancję kompetencji w dziedzinie doradztwa i planowania finansowego i staje się niepowtarzalną szansą podźwignięcia zawodowego tej dziedziny do poziomu europejskiego. Wymagania w poszczególnych obszarach tematycznych egzaminu certyfikacyjnego odpowiadają co najmniej wymaganiom zajęć na wyższych uczelniach o identycznym profilu nauczania.

O kursie przygotowawczym Partners Akademii

Celem edukacyjnego kursu przygotowawczego do certyfikacji EFA™, organizowanego przez spółkę Partners akademie, s.r.o., jest dostarczenie uczestnikom kursu teoretycznej i praktycznej wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu. Treść kursu edukacyjnego opiera się na standardowych wymaganiach stawianych w krajach europejskich doradcom finansowym, zarówno w kwestii ich fachowości, jak też w kwestii podejścia do klientów. Wielki nacisk kładziony jest na etyczne strony doradztwa i planowania finansowego.

Kurs akredytowany jest przez EFPA Republika Czeska jako kurs edukacyjny przygotowujący do egzaminów certyfikacyjnych European Financial Advisor (EFA™). Treść kursu oraz jego trudność odpowiada treści i trudności egzaminu certyfikacyjnego EFA™, która jest całkowicie porównywalna do wymagań egzaminów certyfikacyjnych EFA™ w wielu innych krajach europejskich, gdzie ów certyfikat jest rozpowszechniony.

Trudność kursu odpowiada w jego poszczególnych częściach również wymaganiom stawianym odpowiednim specjalistycznym przedmiotom na wyższych uczelniach ekonomicznych. Do tego dostosowano oczywiście także obsadę wykładowców, metody nauczania, materiały do studiowania oraz ogólną organizację studiów w ramach kursu. Więcej informacji o kursie i certyfikacie znajdziesz na wyspecjalizowanej stronie internetowej http://efa.partners.cz

Podstawowe dane spółki (RC)

Rozpoczęcie działalności

2007

Liczba doradców*                                               

3600

Liczba klientów*                                               

390 000

Liczba partnerów handlowych*                                

52

Liczba produktów w portfolio*                              

410

Liczba pracowników centrali*                                  

108

Obrót prowizyjny w  2009 roku

838 000 000 CZK

Obrót prowizyjny w 2010 roku

1 048 000 000 CZK

Obrót prowizyjny w 2011 roku

1 312 000 000 CZK

Obrót prowizyjny w 2012 roku

1 400 000 000 CZK

Obrót prowizyjny w 2013 roku (przewidywany)

1 300 000 000 CZK

* dane z pierwszego kwartału 2014 roku.

 

Spółka Partners zaczęła w czerwcu 2007 roku oferować usługi doradztwa finansowego i pośrednictwa w produktach finansowych w całej Republice Czeskiej.

Wpis do rejestru handlowego odbył się 18 lipaca 2007 r. w Sądzie Grodzkim w Pradze, dział B, wpis 12158.

Firma/nazwa handlowa: Partners Financial Services, a.s.

Siedziba spółki: Praha 4, Prague Gate, 4. patro, Türkova 2319/5b, 149 00 Praha 4 – Chodov

Numer Identyfikacyjny: 27699781

Numer Identyfikacji Podatkowej: CZ27699781

Forma prawna: spółka akcyjna

Kapitał zakładowy: 100.000.000. CZK

 

RAPORTY ROCZNE SPÓŁKI PARTNERS

Spółka akcyjna Partners Financial Services, a.s., rozpoczęła swoją działalność w Republice Czeskiej w czerwcu 2007 roku. Przewodnią wizją założycieli spółki było przywrócenie doradztwu finansowemu należnej mu godności oraz zaoferowanie klientom rzeczywistej i kompleksowej pomocy w ich finansach rodzinnych.Potrzebujesz porady?
Infolinia 800 004 444 Pn. – Pt.: 08.30 – 16.30


CZ PL