Finansowanie mieszkania

Zakup mieszkaniaNie bawi Cię wyrzucanie pieniędzy na czynsz za mieszkanie, które nigdy nie będzie Twoje? Marzysz o własnym  domu z ogródkiem? Doradca Partners zbada Twoją sytuację, oceni czy Twój budżet rodzinny jest wystarczający oraz kiedy i na jakich warunkach możesz to marzenie spełnić. Porówna wszystkie oferty kredytów hipotecznych na rynku i uwzględniając Twoje wymagania i możliwości, wysokość opłat i ich strukturę, a także łatwość i szybkość otrzymania kredytu, znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Pomoże Ci również z dokumentacją oraz administracją. Zaoszczędzi Ci wiele dni biegania i zdobywania formularzy, będzie stał po Twojej stronie podczas pertraktacji z bankiem.

Jeżeli będziesz rozwiązywał kwestię finansowania mieszkania z doradcą finansowym Partners, to:

  • Jeśli wynajmujesz mieszkanie, ocenimy, która sytuacja jest dla Ciebie korzystniejsza: czynsz, czy zakup własnej nieruchomość. Następnie oceniamy, czy finansowanie wymarzonego mieszkania jest do zrealizowania, a zwłaszcza kiedy i na jakich warunkach.
  • Jeżeli planujesz nabycie nieruchomości lub remont,  to sprawdzimy Twoje możliwości i dostępne instrumenty  rynku finansowego oraz przygotujemy dla Ciebie optymalną drogę ograniczającą ryzyko i koszty.
  • Jeśli mieszkasz we własnym mieszkaniu, lecz nadal spłacasz  kredyt hipoteczny, to przeanalizujemy rynek i Twój obecny sposób finansowania mieszkania i stwierdzimy, czy istnieją lepsze możliwości. Poprzez refinansowanie możesz oszczędzić znaczne środki, które wykorzystasz do spełniania swoich kolejnych celów.

Jaka jest nasza wartość dodana?

Poza fachową pomocą, możliwością porównania wszystkich ofert na rynku, wynegocjowaniem atrakcyjnej stawki/stopy oprocentowania oraz pomocą z dokumentacją, nasza współpraca zapewni Ci optymalne ustawienie parametrów kredytu hipotecznego. Ustawienie to w konsekwencji oznacza większe bezpieczeństwo dla Ciebie, ponieważ oprócz niższej raty kredytu tworzysz rezerwę finansową, którą możesz w razie konieczności (nawet w tak trudnej sytuacji jak utrata pracy) wykorzystać do spłacania kredytu i nie dopuścić do powstania problemów. Poza tym, jeżeli wszystko odbywa się standardowo, dzięki zainwestowanej rezerwie możesz kredyt spłacić wcześniej i zaoszczędzić na hipotece.

ilustracyjny postać na mieszkania finansów

W jaki sposób to działa?

  • Doradca finansowy rozłoży Ci kredyt hipoteczny na więcej lat (np. na trzydzieści zamiast dwudziestu).
  • W ten sposób obniży Twoją miesięczną ratę.
  • Resztę pieniędzy, którymi spłacałbyś kredyt na krótszy okres, nie wydasz na konsumpcję, lecz zainwestujesz w formie regularnych inwestycji w mieszane lub dynamiczne portfolio w długim horyzoncie.
  • Poza ratami miesięcznymi kredytu będziesz zatem tworzyć rezerwę, która w długim horyzoncie przynosić Ci może ok. sześciu procent zysku rocznie.
  • Jeżeli zdarzyłoby się, że stracisz pracę, lub z jakiegoś powodu naprawdę nie będziesz miał jak spłacać rat, to posiadasz rezerwę, którą możesz w najgorszym wypadku wykorzystać.
  • W przeciwnym razie kontynuujesz spłacanie aż do momentu, kiedy pozostały dług hipoteczny uiścisz jednorazowo z pieniędzy zarobionych inwestowaniem.
  • W porównaniu do zwykłej hipoteki doradca potrafi Ci zaoszczędzić ok. 15 000 PLN na każde wypożyczone 100 000 PLN.

Potrzebujesz porady?
Infolinia 800 004 444 Pn. – Pt.: 08.30 – 16.30


CZ PL